Рен постигна първа победа за сезона във френската Лига 1. В

...

Рен взе победа от третия опит

Рен реализира първа победа за сезона във френската Лига 1. В среща от третия кръг отборът от Бретан надигра 2:1 гостуващия Аячо. Мартен Терие прекъсна серията си от шест мача без гол с попадение в 18-ата минута, с което изведе Рен напред в резултата.

В 45-ата минута се разигра извънредно любопитен и даже чудноват случай. Гостите от Аячо получиха право да изпълнят дузпа, която Томас Маняни осъществя. Главният арбитър Хаким бен ел Хаджи обаче настоя осъществяването да се повтори и при последвалия опит ударът на Маняни бе избавен от стража на Рен Доган Алемдар. Така почивката пристигна при 1:0 за Рен, само че Аячо съумя да изравни в 57-мата минута посредством Мунаим ел Идриси.

Радостта на гостите от възобновяване на паритета обаче бе напълно къса, защото пет минути по-късно Артур Теат донесе триумфа на Рен с гол с глава след центриране от корнер.

В 90-ата минута на мача Рен остана с 10 души след червен картон на Чимуаня Огочукву, само че Аячо нямаше време за равнене.

В класирането Рен е десети с 4 точки, до момента в който Аячо е на 18-о място с 1 точка.