Рен победи с категоричното 6:1 като гост Сошо в двубой

...

Рен е първият четвъртфиналист за Купата на Франция

Рен победи с безапелационното 6:1 като посетител Сошо в дуел от осминафиналите в шампионата за купата на Франция.

Трикратният притежател на оценката поведе в резултата с 4:0 още преди почивката. Голове на Амин Гуири, Ибрахим Салах и Арно Калимуендо, който се разписа на два пъти, осигуриха стабилен задатък за " червено-черните ".

Гуири и Бенжамен Бориго бяха точни за спечелилите през второто полувреме на дуела. Почетното попадение в интерес на третодивизионния тим беше дело на Малком Витар в 65-ата минута.

Сошо приключи на девето място в крайното класиране в Лига 2 през предишния сезон, само че в този момент играе в третото равнище на футбола във Франция поради административни проблеми.

По-късно довечера е дербито сред Лил и Олимпик Лион, както и дуелът на Пари Сен Жермен против Брест.