Рен победи Ница с 2:1 в късния мач от френската

...

Рен победи Ница и се доближи на 2 точки от Топ 3 във Франция

Рен победи Ница с 2:1 в късния мач от френската Лига 1. Резултатът бе открит от Мартен Терие за Рен още в петата минута на мача, само че той излезе на носилка с травма на коляното след половин час игра. Англичанинът Рос Баркли изравни за Ница с мощен удар от 25 метра в 20-ата минута. Успехът за домакините пристигна в края на мача след попадение на Бенжамен Боружо в 89-ата минута.

Победата разреши на Рен да се изкачи на четвърто място в класирането, единствено на две точки зад Олимпик Марсилия и Топ 3.

Отборът на Ница е на 11-о място в класирането с 21 точки след 17 кръга.

В друга среща от 17-ия кръг в неделя, Монпелие загуби с 1:2 вкъщи от третия в класирането Олимпик Марсилия. Успехът на Марсилия ги приближи на четири точки от втория Ланс, до момента в който Монпелие заема 14-а позиция. Лил и Реймс приключиха 1:1, а Троа надигра като посетител Страсбург с 3:2.