Ремонтираме сега, за да не се наложи след 3-4 години

...
Ремонтираме сега, за да не се наложи след 3-4 години
Коментари Харесай

Шефът на АПИ: Ремонтираме сега, за да не затваряме стари участъци от „Хемус“ и „Тракия“ след 3-4 години

Ремонтираме в този момент, с цел да не се наложи след 3-4 години да затворим остарели сектори от автомагистралите „ Хемус “ и „ Тракия “. Това съобщи ръководителят на Управителния съвет на Агенция „ Пътна инфраструктура “ инж. Светослав Глосов. Днес той ревизира напредъка при ремонта на виадукта „ Коренишки дол “ при 36-ти км на Автомагистрала „ Хемус “ и на оборудването при тунел „ Витиня “, оповестиха от АПИ. И двете не са обновявани повече от 30 години.

На „ Коренишки дол “ – при км 36, сега се ремонтират четири от плануваните за възобновяване общо 6 носещи колони на оборудването в посока София. Виадуктът е с дължина 481 м и височина 90 метра. В употреба е от 1986 година Прогнозната стойност на ремонта на стълбовете е към 25 млн. лева

Пътноподдържащото сдружение е оптимално мобилизирано да извърши планувани действия във допустимо най-кратък период. Работи се всекидневно на две смени през светлата част от деня. През нощта строителни действия не се правят, защото служащите са на доста огромна височина от 90 метра, а не в затворено помещение. Не може да рискуваме живота и здравето на хората, а и не всичко може да бъде направено на изкуствено осветяване, безапелационен е инж. Глосов.
 photo_km36_1280x853  ремонт виадукт 2_1280x720  ремонт виадукт 1280x720  ремонт виадукт m36_5_1280x853  ремонт виадукт 0x853  ремонт виадукт 0x853  ремонт виадукт _1280x853  ремонт виадукт 33_2_1280x853  photo_km_36_01_1275x960
До завършването на ремонтните действия трафикът на леките и лекотоварни коли ще продължи да минава в двете посоки в платното за Варна. Осигурени са по една лента за Варна и една за София.

Виадуктът при тунел „ Витиня “ на Автомагистрала „ Хемус “ е с дължина 225 м. В употреба е от 1984 година Ремонтира се оборудването в платното за София, което е при входа на тръбата за София. Платното за Варна на същото оборудване беше ремонтирано през предходната година. Възстановени са всички носещи стълбове на виадукта. Строително-монтажните работи по структурата на пътното платно не престават със саниране на пътната плоча, тротоарните конзоли и фугите на оборудването. Индикативната стойност на строително-монтажните работи е 8 млн. лева До завършването им лекият трафик е пренасочен в двете посоки в платното за Варна.

Инж. Глосов заяви, че сега се ремонтират 5 от 17-те уреди, които се нуждаят от възстановителни действия на автомагистралите „ Хемус “ и „ Тракия “. Три от тях са на „ Хемус “ – виадуктът „ Потоп “ при 19-ти км, „ Коренишки дол “, както и при 33-ти км – преди тунел „ Витиня “. На Автомагистрала „ Тракия “ се работи на две уреди – при км 20 /най-високият виадукт на „ Тракия “/ и при км 37, което беше компрометирано след преливането на общински язовир при Ихтиман.

Предстои на Автомагистрала „ Хемус “ да се ремонтират оборудването при 37-ми км и виадуктът „ Разлив “ при км 51. Отделно към този момент се работи и на неремонтираната тръба за София на тунел „ Витиня “. В момента придвижването в нея е лимитирано поради строителните действия на виадукта, който е директно преди тунела.

На Автомагистрала „ Тракия “ има опция да стартира и ремонтът на още три уреди.

По време на ремонтните действия по Автомагистрала „ Хемус “ придвижването на тежкотоварните камиони над 12 тона е лимитирано в правата от 30-ти до 47-ми километър. Те се отклоняват при 30-ти км от пътен възел „ Витинска река “ по път I-1 София – Ботевград и път II-17 Околовръстен път на Ботевград, след което се връщат назад на Автомагистрала „ Хемус “ при 47-ми км при пътен възел „ Ботевград “ и назад. Като различен маршрут за тежкотоварните коли може да се употребява път II-16 София-Своге-Мездра през Искърското дефиле.

Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР