Ремонтът на Централна гара София продължава. Това налага част от

...
Ремонтът на Централна гара София продължава. Това налага част от
Коментари Харесай

Ремонтът на Централна гара София продължава

Ремонтът на Централна гара София продължава. Това постанова част от пасажерите пътуващи за Северна България да пътуват с прехвърляне на гара София Север. пасажерите се оплакват, че това им основава компликации и стеснение.

Иванка пътува постоянно с трен за Северна България. Прекачването на гара Север несъмнено й е неловко.

Иванка Лепоева: " То на нищо не наподобява. Вижте, това качване на какво наподобява, на това разстояние, ами то да не е доста елементарно, една жена предния път падна пред очите ми. До по кое време ще продължава този ремонт? Това качване и слизане е парадокс. "



И не е единствена. И други жители са мощно възмутени от промяната, която се постанова да вършат.

" Пълно безхаберие на БДЖ-то, ми в случай че има инвалиди, ми в случай че са с деца, майки с колички, по какъв начин ще се качат? "

Юлия Мишева: " Не е елементарно с багаж, с хора възрастни, с патерици да придвижват куфарите там е по-високо, тука също идва мотрисата по-високо "

Нуждата пътуващите по северното направление да се прекачват на гара София север се постанова поради ремонт на Централна гара, който е почнал още през 2021 година. Участъкът, който се ремонтира e от Централна гара до гара Волуяк. Отсечка, дълга към 10 км.

Пламен Добрев, шеф на отделение " Управление и придвижване влаковете и потенциала " в Национална компания " Железопътна инфраструктура " (НКЖИ): " Сключени са два контракта с консорциуми, които са подписани края на 2020 година. "



Пламен Добрев, шеф на отделение " Управление и придвижване влаковете и потенциала " в Национална компания " Железопътна инфраструктура " (НКЖИ) : " Срокът на контракт е за 42 месеца, като 8 месеца са за планиране и останалите 34 месеца са за строителни монтажни работи

Първоначално поставения период обаче по този начин и не е спазен и ремонтите не престават и през днешния ден.

Пламен Добрев, шеф на отделение " Управление и придвижване влаковете и потенциала " в Национална компания " Железопътна инфраструктура " (НКЖИ): " Първата съществена спънка е обвързвана с различен контракт, който е в сектор от София до Елин Пелин. Друг миг за забавянето е редицата обжалвания за решенията за градеж, които са издадени. "

И въпреки всичко не всички влакове за Северна България се движат с прехвърляне. Част от тях потеглят непосредствено от Централна гара.



Пламен Добрев, шеф на отделение " Управление и придвижване влаковете и потенциала " в Национална компания " Железопътна инфраструктура " (НКЖИ): " Гара София е най-голямата освен в България, само че и на Балканския полуостров надлежно отпътуват извънредно огромен брой влакове във всички посоки, с цел да може да се съчетае строително-монтажните работи и да няма и спиране на влаковото придвижване и част от влаковете отпътуват от гара София, до момента в който друга част то влаковете са с прехвърляне на София север. "

От НКЖИ дават нов период за довеждане докрай на ремонтите.

Пламен Добрев, шеф на отделение " Управление и придвижване влаковете и потенциала " в Национална компания " Железопътна инфраструктура " (НКЖИ): " Надяваме се, че до края на 2027 година ще може да се пусне придвижването напълно по всички коловози на гара София. "
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР