Рекордните 49 389 нови леки автомобила (M1) са продадени в

...
Рекордните 49 389 нови леки автомобила (M1) са продадени в
Коментари Харесай

РЕКОРД: 50 000 нови леки коли са продадени у нас през 2025 г.

Рекордните 49 389 нови леки автомобила (M1) са продадени в България през 2025 година, оповестява Нова телевизия.

По данни на Асоциацията на автомобилните производители това е с към 6432 автомобила повече по отношение на 2024 година

2008 година беше годината с най-високи продажби на леки коли досега с към 45 478 коли.

В данните за първа регистрация през предходната година има и износ на нови коли. Дори без него,

продажбите са най-високи за последните 35 години.

Всеки ден през отминалата година на клиенти са доставяни по 135 нови леки автомобила.

Освен поради повишение на приходите, главен мотор за търсенето е, че новите коли средносрочно излизат по-евтино на притежателите си от покупката на използвани. В последните години новите коли оферират невиждани равнище на спестовност, сигурност, сигурност, съгласуваност и резистентност.

По отношение на лекотоварните коли (N1), през 2025 година пазарът бележи спад с към 900 коли, или продажбите им са надолу с към 13%. Данните обаче са непълни, защото липсват данни за покупките на такива коли от страна на Министерството на защитата.

Спадът е още по-голям по отношение на 2008 година, когато пазарът е бил повече от два пъти по-голям.

При тежкотоварните камиони (N2+N3) след спада през 2024 година миналата година бележи растеж в продажбите с към 13%, достигайки равнища от 3 445 камиона.

Целият пазар на нови транспортни средства за 2025 година към момента остава под равнищата на 2008 г.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР