Над 2 000 българи гласуваха в секцията в Палмърс Грийн в Лондон
Рекорд в изборите зад граница. Над 2 000 души са дали своят вот в секцията в Палмърс Грийн в Лондон. Резултатите от вота във Англия, при съвсем 96% обработени протоколи, демонстрират по-висока интензивност - към 25 000 дали своят вот при малко под 22 000 на последния парламентарен избор през 2024. 20% по-висока изборна интензивност във Англия сочат данните на ЦИК към 8.00 часа, оповестяват от Българска национална телевизия.
Изборният ден през вчерашния ден в Лондон мина интензивно. Очаквано в някои региони на столицата имаше извънредно огромни опашки пред секциите. В английската столица имаше общо 15 секции. Седем от тях бяха в посолството, където нямаше такива скупчвания, каквито се чакаха, за сметка на Северен и Източен Лондон, където имаше единствено по една секция. Там изборния ден се наложи да бъде продължен с един час. Имаше гласоподаватели, които останаха пред вратите на изборното помещение. Стигна се до високо напрежение, викове, чупене на маси. В последна сметка обаче секцията затвори.
На Острова българите разпределят пет-партиен парламент. На първо място " Прогресивна България " с съвсем 46 на 100. На второ място са ПП-ДБ с 24%. На трето място българите тук са дали своят вот за " Величие ". Четвърти са " Възраждане ", 4%-та преграда минават и МЕЧ. ГЕРБ-СДС са с 3.8 на 100. 306 души са дали своят вот с " Не поддържам никого ".




