Лесовъди и експерти от РДГ Сливен участваха в регионално съвещание по стопанисване на горите
Регионално заседание се организира по стопанисване на горите на територията на ДГС Елхово. Участие взеха представители на териториалните поделения, влизащи в обсега на областите Сливен и Ямбол. Присъстваха и лесовъди и специалисти от РДГ Сливен, както и от лесозащитната и семеконтролната станция.
Темите, които се дискутираха по време на събитието, се отнасяха до дейностите в горите, главните правила и правила за осъществяване на сечи, както и до санитарното положение на горските територии. Участниците разискаха компликациите при маркиране на насажденията за сеч, пропуските и нарушаванията, допускани в процеса на работа при осъществяване на горскостопанските проекти.
Съвещанията на лесовъдите от горските институции се организират от време на време в този формат, с цел да бъдат обсъждани от разнообразни гледни точки настоящите проблеми в бранша, като тяхното решение би асъдействало за по-добри резултати в стопанисването на горите на територията на Югоизточното държавно дружество.
Темите, които се дискутираха по време на събитието, се отнасяха до дейностите в горите, главните правила и правила за осъществяване на сечи, както и до санитарното положение на горските територии. Участниците разискаха компликациите при маркиране на насажденията за сеч, пропуските и нарушаванията, допускани в процеса на работа при осъществяване на горскостопанските проекти.
Съвещанията на лесовъдите от горските институции се организират от време на време в този формат, с цел да бъдат обсъждани от разнообразни гледни точки настоящите проблеми в бранша, като тяхното решение би асъдействало за по-добри резултати в стопанисването на горите на територията на Югоизточното държавно дружество.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




