Редовно правителство винаги може да се формира, но главният въпрос

...
Редовно правителство винаги може да се формира, но главният въпрос
Коментари Харесай

Петър Чолаков, политолог: Между ПП и ДБ има търкания и Борисов ще се възползва от това

Редовно държавно управление постоянно може да се образува, само че основният въпрос е кой ще образува това държавно управление и какво държавно управление желаеме да имаме. И друго нещо, защо ни е постоянен министър председател, като и сегашният подобен длъжностен (Димитър Главчев, бел.ред.) е политик от ГЕРБ? Такъв коментар направи политологът доцент Петър Чолаков в изявление за NOVA NEWS.

Чолаков изрази позиция, че не е нужно Борисов да бъде министър-председател, с цел да бъдат осъществени ползите на ГЕРБ.

„ Когато държавното управление е осъществено с мандата на ГЕРБ, какво значение има кой ще е министър-председател? “, попита политологът.

На въпрос дали фигурата на основния прокурор е от решаващо значение за излъчването на постоянна власт, Чолаков изведе аргумента, че даже това да не е Борислав Сарафов, ще бъде комплициран „ фигурант “, за който ще бъде несъмнено, че няма да заплаши ползите нито на Борисов, нито на Пеевски.

От подобен вид безпринципни сглобки страната ни не печели – не вървим напред, а вървим обратно. Битката за Сарафов няма да бъде изменена, в случай че се ръководи с ГЕРБ. И не разбирам за какво има хигиеничен кордон против Пеевски, а против Борисов няма, добави още доцент Чолаков.

Относно връзките в обединението сред „ Демократична България “ и „ Продължаваме промяната “ политическият анализатор означи, че се следят търкания сред двете партии и чака Борисов да се възползва от това. Освен това той предвижда, че в случай че Демократична България влязат в съдружно ръководство с ГЕРБ, Българска социалистическа партия и „ ИТН “, съюзът с Политическа партия ще завърши.

В умозаключение Петър Чолаков уточни, че не вижда логичност в присъединяване на Демократична България в диалозите за кабинет с ГЕРБ и позволи, че го вършат поради гласоподавателите си, т.е. да показват пред тях воля, че желаят да има постоянно държавно управление.

„ Независимо какво ще се случи, съгласно мен ще продължим да бъдем в политическа невъзможност “, приключи доцент Чолаков.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР