3 синдиката искат да се намесят в Sask. призивът на правителството за предизвикателството на закона за местоименията
Редица синдикати се събират, с цел да подхващат дейности против държавното управление на Саскачеван и неговия „ Бил за правата на родителите “.
Канадският съюз на Държавните чиновници (CUPE), Федерацията на труда в Саскачеван (SFL) и Федерацията на канадските учители (CTF) показват своите опасения по отношение на това по какъв начин е бил признат законопроект 137 и скоростта, с която е бил въведен. В понеделник те оповестиха взаимната си молба за интервенция в делото на Апелативния съд по отношение на законопроект 137.
„ Иска ми се да не трябваше да споделям това, само че CUPE подаде молба да се намеси в делото на Апелативния съд във връзка с законопроект 137 – с цел да помогнем за отбраната на правата на Хартата на децата и служащите в Саскачеван “, сподели президентът на CUPE Саскачеван Кент Питърсън в известие за новините.
„ Не би трябвало да се стига...
Прочетете целия текст »




