Ред Бул Залцбург продължава с убедителните си изяви в Лига

...

Ред Бул Залцбург прегази Розенборг

Ред Бул Залцбург продължава с безапелационните си изяви в Лига Европа, откакто записа трета поредна победа в груповата фаза на шампионата. Австрийците се постановиха с 3:0 при семейството си на Розенборг, като головете означиха Мунас Дабур (34’, 59’д.) и Ханес Волф (53’).

Домакините преобладаваха през целия мач, отправяйки голям брой удари по посока на противниковата врата. Дабур откри резултата в 34-ата минута след чудесно центриране на Фредрик Гулбрандсен. В 53-ата Волф излъга съперников състезател и вкара от дребен ъгъл за 2:0. В 59-ата Залцбург получи правото да извърши дузпа, откакто Евен Хавланд изблъска в тил Амаду Хайдара в наказателното си поле. Така Дабур застана зад топката и я прати в мрежата за крайното 3:0.
.@EuropaLeague evenings #FCSRBK #ourcompetition pic.twitter.com/93Rw7iTadW
— FC Red Bull Salzburg EN (@FCRBS_EN) October 25, 2018 Ред Бул Залцбург остава на първото място в група B с цялостен актив от 9 точки. Следват Република България (Лайпциг) с 6 и Селтик с 3, до момента в който Розенборг е финален с 0.
Лига Европа 3 кръг, четвъртък 25 октомври  Ред Бул Залцбург 3:0краен резулат  Розенборг