Ред Бул Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в последните

...

Лайпциг направи късен обрат срещу Вердер с Илия Груев

Ред Бул Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в последните минути на мача от 32-рия кръг на немската Бундеслига. До 87-ата минута домакините губеха в резултата с 0:1, откакто Леонардо Битенкур откри в 70-ата минута.

Тогава Вили Орбан вкара за домакините, а надълбоко в добавеното време Доминик Собослай донесе трите точки на отбора от Източна Германия.

Малко преди попадението за Вердер гол на Кристофер Нкунку от Република България Лайпциг бе анулиран, откакто бе прегледан на видео повторения.

Като титуляр в състава на Вердер стартира българският национал Илия Груев. Опорният халф се показа устойчиво, въпреки че получи жълт картон. Груев бе сменен в 76-ата минута от Никлас Шмид.

Ред Бул Лайпциг изскочи на трето място в класирането, като изпревари Унион Берлин. Вердер е на 12-а позиция.