Представиха смартфона Realme P2 Pro и таблета Realme Pad 2 Lite
Realme публично показа смарт телефона от междинен клас Realme P2 Pro, както и бюджетния таблет Realme Pad 2 Lite. И двата нови продукта ще бъдат пуснати в продажба по-късно този месец.
Разработчиците са оборудвали Realme P2 Pro с 6,7-инчов закривен OLED екран с поддръжка на Full HD+ резолюция и 120 Hz периодичност на освежаване. Използван е панел с оптималната бляскавост от 2000 нита. От механични повреди дисплеят е предпазен посредством Corning Gorilla Glass 7i. Устройството е направено в корпус, който защищава вътрешните съставни елементи от влага и прахуляк според стандарта IP65.
В горната част на екрана има отвор, в който се намира 32-мегапикселовата предна камера. Основната камера съчетава 1/1,95-инчов 50-мегапикселов датчик Sony LYT-600 с поддръжка на оптична стабилизация и 8-мегапикселов ултраширокоъгълен датчик с фокусно разстояние 16 мм. Предвидена е LED мълния за основаване на висококачествени фотоси в условия на слаба осветеност.
Хардуерната основа на Realme P2 Pro е 8-ядрен процесор Snapdragon 7s Gen 2 на Qualcomm, който се добавя от 8 GB или 12 GB RAM и памет за предпазване сред 128, 256 или 512 GB. За дейно изстудяване е планувана изпарителна камера с повърхност 4500 mm². Източникът на сила е 5200 mAh батерия с поддръжка на бързо зареждане SuperVOOC до 80 W. По данни на производителя зареждането от 0 до 50% лишава единствено 19 минути.
Realme P2 Pro работи с Android 14 с фирмената среда Realme 5.0. Устройството ще се предлага в сив и зелен цвят на корпуса. Що се отнася до цената, във версия с 8 GB RAM и 128 GB ROM устройството ще коства 260 $, за разновидността с 12 GB RAM и 256 GB ROM ще би трябвало да платите 300 $, а в оптималната си настройка с 12 GB RAM и 512 GB ROM устройството ще коства 330 $.
Друг нов артикул, който показа компанията е наличният таблет Pad 2 Lite. Той е оборудван с 10,95-инчов LCD екран с поддръжка на Full HD+ резолюция и периодичност на освежаване 90 Hz. Конструкцията разполага с 5 МР предна камера и 8 МР съществена камера.
Устройството е основано на 8-ядрен процесор Helio G99 на MediaTek, комбиниран с 4GB или 8GB RAM и 128 GB памет. Можете да разширите дисковото пространство с microSD карта. Автономността се обезпечава от 8300 mAh батерия с поддръжка на бързо зареждане до 15W.
Звуковата подсистема на таблета включва четири високоговорителя, а задният панел е отчасти затрупан с естествена кожа. Realme Pad 2 Lite работи с Realme UI 5.0, основан на Android 14. Версията на таблета с 4 GB RAM и 128 GB ROM коства 180 $, а моделът с 8 GB RAM и 128 GB ROM ще коства 200 $.




