Реал Сосиедад завърши 1:1 срещу Осасуна у дома в двубой

...

Реал Сосиедад и Осасуна не се победиха

Реал Сосиедад приключи 1:1 против Осасуна вкъщи в дуел от 28-ия кръг на Примера дивисион и резервира мястото си в зона Шампионска лига във краткотрайното класиране. Тимът от Сан Себастиан има 47 точки и върви четвърти, до момента в който на петата и шестата позиция с по 46 са Атлетико Мадрид и Хетафе.Резултатът на " Аноета " беше открит в средата на първото полувреме, когато гостите поведоха в резултата посредством Адриан Лопес, който се разписа от дузпа. В 61-ата минута домакините възвърнаха равенството посредством Микел Оярсабал след асистенция на Вилиан Жозе.В идващия кръг Реал Сосиедад гостува на Алавес на 18 юни, а Осасуна е хазаин на Атлетико Мадрид ден по-рано. Ла Лига 28 кръг, неделя 14 юни  Реал Сосиедад 1:1краен резулат  Осасуна