Реал Сосиедад спечели важна победа над Виляреал с 1:0 в

...

Сосиедад излъга Виляреал

Реал Сосиедад завоюва значима победа над Виляреал с 1:0 в мач от осмия кръг на испанската Ли Лига.

Единственото попадение за триумфа на баските вкара Браис Мендес в 33-ата минута. Тогава той получи отлично подаване от Микел Мерино, спря доста добре топката в наказателното поле и с компактен невисок удар я вкара в средата на вратата на гостите.

Минута преди края на първото полувреме Джовани Ло Селсо от " жълтата подводница " падна в наказателното поле на домакините, само че съдията реши, че няма учредения да отсъди дузпа.

Хосе Луис Моралес пропусна да изравни за Виляреал в 55-ата минута, откакто ударът му мина около вратата. Малко по-късно вратарят на гостите Джеронимо Рули избави удар на Александър Сьорлот, който влизаше под напречната греда.

В добавеното време на мача Моралес от гостите излезе самичък против вратаря на Реал Сосиедад Алекс Ремиро, който съумя да избие удара му в ъглов удар.

Баските събраха 16 точки с триумфа, като са на шесто място в класирането със същия актив с Атлетико Мадрид и Бетис Севиля. Виляреал е на девета позиция с 12 точки.