Реал Сосиедад спечели с 2:0 гостуването си на Райо Валекано

...

Реал Сосиедад не спира да гази съперниците си в Ла Лига и вече диша във врата на Реал и Барса

Реал Сосиедад завоюва с 2:0 гостуването си на Райо Валекано и се приближи единствено на три точки от водача в класирането на Ла Лига Барселона.

Победата на " Вайекас " е девета поредна за баските във всички шампионати и пета в шампионата, като с нея те събраха 38 точки от 18 мача. Гостите си осигуриха триумфа още до почивката с голове на Александър Сьорлот, който откри в 15-ата минута, и Андер Баренечеа, който се разписа двадесет по-късно.

И след 15-минутната пауза Реал Сосиедад продължи да бъде по-активният тим, само че гостите не съумяха да създадат триумфа си по-изразителен.

След 18-ия кръг отборът от Сан Себастиан е трети, като има еднакъв точков актив с втория Реал (Мадрид). Барселона е водач с 41 точки, само че и Реал, и Барса имат по два мача по-малко от " синьо-белите ". Райо Валекано е на девето място с 26 точки.