Реал Сосиедад се наложи с 2:1 като гост на в

...

Реал Сосиедад би Барселона на „Камп Ноу“ след 32 години

Реал Сосиедад се наложи с 2:1 като посетител на в 35-ия кръг на Ла Лига. Баските записаха първата си победа на „ Камп Ноу “ от 32 години насам. Тимът е четвърти в класирането с 65 точки, пет повече от петия Виляреал. До края остават три кръга, а Реал Сосиедад е в серия от.

Двубоят беше първи за Барселона след спечелването на купата. Каталунците обаче не бяха на равнище и позволиха първа домакинска загуба през сезона в Ла Лига.

Микел Мерино даде задатък на футболистите от Сан Себастиан в 6-ата минута след асистенция на Александър Сьорлот. Норвежкият нападател удвои в 72-ата минута. Роберт Левандовски върна един гол в добавеното време, само че нямаше време за повече.

След края на срещата Барселона въпреки всичко подвигна шампионската купа пред цялостните трибуни на „ Камп Ноу “.