Реал Сосиедад се класира за полуфиналите на Купата на Краля

...

Сосиедад излъга Селта и крачи към Купата на Краля

Реал Сосиедад се класира за полуфиналите на Купата на Краля след победа с 2:1 в гостуването си на Селта.

Попаденията за гостите бяха дело на Микел Оярсабал и Шералдо Бекер, до момента в който прецизен за тима на Рафаел Бенитес бе Лука де ла Торе.

Гостите от Сан Себастиан поведоха в резултата още във втората минута. Микел Мерино постави топката на главата на Микел Оярсабал и капитанът на " Ла Реал " прониза вратата на Иван Вияр.

Шест минути по-късно Ренато Тапия от тима на Селта падна в наказателното поле, искайки дузпа. Такава обаче не бе отсъдена.

В 28-ата минута домакините имаха добър късмет да изравнят, само че Вилиот Сведберг прати удара си много около задачата.

До края на първото полувреме нямаше други рискове и двата тима се отдръпнаха на почивката при резултат 1:0 за Реал Сосиедад.

Втората част продължи да не предлага доста обстановки. В 55-ата минута стражът на гостите Алекс Ремиро сподели добър инстикт, с цел да избави удар на Михайло Ристич.

11 минути по-късно Реал Сосиедад стигна до втори гол. Брийс Мендес откри Шералдо Бекер на границата на пеналтерията и вторият прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Във втората минута на добавеното време на срещата Селта върна едно попадение. Лука де ла Торе съумя да преодолее Ремиро.
Източник: lupa.bg