Реал Сосиедад победи тима на Майорка с 1:0 като домакин

...

Реал Сосиедад се класира на 1/4-финал за Купата на краля

Efbet Article Horizontal 1180X300
Реал Сосиедад победи отбора на Майорка с 1:0 като хазаин в среща от осминафиналите в шампионата за Купата на Краля в Испания по футбол и се класира за четвъртфиналите. Единственото попадение бе дело на Роберт Наваро още в петата минута на дуела.

Микел Оярсабал приключи нова добра офанзива за домакините пет минути по-късно, само че стреля вляво от вратата на Майорка. В 31-ата минута той прати топката в мрежата на гостите, само че голът не бе зачетен поради засада след преразглеждане на обстановката със системата за видеоарбитраж. Наваро падна в наказателното поле на гостите шест минути по-късно, само че сигнал за дузпа от рефера не последва.

Клеман Грение бе неакуратен при удар към вратата на Реал Сосиедад в 77-ата минута и до още попадения в мача не се стигна.