Реал Сосиедад изкова труден, но ценен успех с 1:0 над

...

Реал Сосиедад пребори Еспаньол с дузпа в добавеното време

Реал Сосиедад изкова сложен, само че скъп триумф с 1:0 над Еспаньол в семейството си от 30-ия кръг на Ла Лига. Баските трябваше много да се потрудят, само че съумяха да вземат своето с гол от дузпа в добавеното време на Александър Исак.

Макар да имаше предимство в мача, Реал по този начин и не успяваше да го материализира. В 51-ата минута и шансът не бе с домакините, откакто Александър Сьорлот означи гол, който обаче бе анулиран след намесата на ВАР поради нарушаване в офанзива.

Домакините обаче продължиха да бъдат настоятелни и това се отплати. В 3-ата минута на добавеното време Фернандо Калеро извърши нарушаване в личното си наказателно поле. Първоначално съдията не уточни бялата точка, само че след консултация с ВАР промени решението си - дузпа. Александър Исак извърши невъзмутимо наказателния удар и означи победния гол в мача за крайното 1:0.

Така Реал Сосиедад събра актив от 51 точки и заема 6-ото място в класирането. Еспаньол пък остава 12-и с 36 точки в актива си.