С отлично залъгващо придвижване той заблуди и двамата бранители пред себе си, след което прати топката в мрежата!
45′
Старт на вторите 45 минути.
45+2′

45+1′
Първото полувреме стартира гневно и за двата отбора, като те се втурнаха в офанзива, като че ли забравяйки за дейностите си в защита.

Ситуации и пред двете порти не липсваха, само че те по този начин и не водеха до ранно разкриване на резултата, както изглеждаше, че ще се случи.

В огромен дебитор за гостите се трансформира Маркъс Рашфорд, който пропиля две отлични благоприятни условия за осъществяване на попадение. С течение на дуела той се изнерви от пропуските си, като напълно спря да подава на своите съотборници. И Фернандеш, и Джеймс чакаха пасове в основни моменти от офанзивите на " алените дяволи ", само че не ги получаваха.

Реал Сосиедад отговаряше с пробиви на Оярсабал и центрирания от левия фланг на Янузай.

Исак се опитваше да се включи в нахлуване непосредствено през центъра, само че постоянно бе блокиран навременно от бранителите пред себе си.
 Снимка 519314
Източник:

В 26-ата минута, след съществено недоразумение в отбраната на символичните домакини, вратарят и бранителите си попречиха взаимно, топката попадна у Фернандеш, който от близка отдалеченост, а и пред опразнената врата, нямаше по какъв начин да пропусне и даде преднина на отбора си.

Сосиедад опита да отговори неотложно с акция по лявото крило, само че в решителния миг Грийнууд съумя да избие с гръмък шпагат, за което получи поздравленията на съотборниците си и одобрителния взор на Солскяер.

До равнене преди паузата не се стигна и англичаните се отдръпнаха в отмора с гол преднина.
45′
Без продължение.

Край на първата част.
42′
Грубо нарушаване и рисково влизане в краката на Оярсабал.

Фаул има, картон - не.
37′
Янузай подава към Исак!

Опасност за Хендерсън!

Грийнууд се намесва с съдбоносен шпагат.
33′
Добър пробив на Исак.

Пас към Оярсабал. Той продължава топката към Янузай.

Центрирането на последния е разочароващо.

Топката излиза в навън, чак към флагчето.
31′
Символичните домакини играят все по този начин на висока скорост.

Не стопират да провеждат офанзиви към полето на Юнайтед.

Те обаче завършват все по-далеч от полето на Хендерсън, с течение на времето.
26′
ГОООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Фернандеш !
 Снимка 519313
Източник:

Първа неточност на вратаря на Реал Сосиедад, който се размина с топката.

Неточност и на бранителите, които сервираха кълбото на тепсия на нахлуващия на скорост футболист на " алените дяволи ".
19′
ПРОПУСК на Рашфорд!

Не съумява да прати топката в мрежата от доста близка отдалеченост!

Следва и положително избавяне на вратаря на Сосиедад, при опита за добавка на Фернандеш!
12′
Нов ъглов удар за Сосиедад.

Разбъркване, след което Магуайър се намесва добре и почиства топката.

Напрежението в срещата остава, няма да бъде изненадващо, в случай че падне ранен гол.
7′
Жълт картон за Уан-Бисака.
5′
По един отличен късмет и за двете единайсеторки.

Страхотно начало на срещата!
4′
Изстрел и на Исак!

Хендерсън избива в корнер.

Нищо забавно след осъществяването му.
3′
Рашфорд е изведен самичък против вратаря! Шутира!

Спасяване на стража на испанския отбор!

Сериозна опция за " алените дяволи ".
2′
Янузай стреля от границата на наказателното поле!

Топката минава около вратата.
1′
!
1′
Първи съдийски сигнал.
Състав Ремиро Хендерсън Салдуа Уан-Бисака Елустондо Байи Субелдиа Магуайър Монреал Телеш Силва МакТоминей Ияраменди Фред Мерино Грийнууд Янузай Фернандеш Исак Джеймс Оярсабал Рашфорд Треньор Иманол Алгуасил Оле Гунар Солскяер Резерви Лараняга Де Хеа Порту Гранд Муньос Линдельоф Гуриди Мата Санан Марсиал Гевара Диало Меркеланц Шоу Горосабал Матич Баренечеа Уилямс Льо Норман Туанзебе Баутиста Шортайър Субименди
Реал Сосиедад приема Манчестър Юнайтед в Торино в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

За испанците присъединяване заради травми няма да вземат Сола, Фернандес, Сангали и Моя, до момента в който в лазарета на гостите са Фил Джоунс и Погба.
 Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед в конкуренция за сръбски бранител

Двата клуба желаят Миленкович

Представянето на домакините е непостоянно, откакто в последните си пет срещи те записаха две равенства, две победи и една загуба. Те завоюваха минимална победа с 1:0 в гостуването си на Хетафе.

!
 Бока Хуниорс примамва Единсон Кавани

Уругваецът желае да завоюва Копа Либертадорес

Гостите също са надалеч от най-хубавите си дни, откакто в последните си пет дуела те записаха три равенства и две победи. В последния си турнирен мач те приключиха наедно 1:1 в гостуването си на един от новобранците през този сезон, Уест Бромич.
 Снимка 517408
Източник:

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер разкри, че има много проблеми в състава преди първия мач на отбора в Лига Европа за 2021 година.
 Снимка 517794
Източник:

В последните две директни срещи домакините нямат победа, гостите имат една и един път са приключили наедно. На домашния терен на Реал Сосиедад имат изиграна единствено една среща, като са приключили без победител.
 Бербатов: Очаквам да видя мощен Манчестър Юнайтед в Лига Европа

" Турнирът също по този начин е отличен късмет за тях да завоюват трофей "