Реал Мадрид започна сезона в Ла Лига с важен успех

...

Реал М подчини Атлетик Билбао, Белингам вкара в дебюта си

Реал Мадрид стартира сезона в Ла Лига с значим триумф с 2:0 над Атлетик Билбао. Едно от новите попълнения на " белия балет " - Джуд Белингам откри головата си сметка още в първия си формален мач за мадридчани.В първите 15-20 минути темпото бе относително високо, само че липсваха по-сериозни рискове. Точно след 20 минути игра Родриго стреля от добра позиция, само че Унай Симон отрази.

28 минути трябваха на Реал да вкара. Комбинация отдясно сред Карвахал и Родриго приключи с удар по диагонала на бразилеца за 0:1.

Точно осем минути след първия гол падна и втори подобен за Реал. Негов създател стана звездната лятна покупка Джуд Белингам. Англичанинът засече центриране от корнер на втора греда и макар че не съумя да удари топката по най-хубавия метод, направи 0:2.

Началото на втората част беше помрачено от травма на Милитао, която докара до насилственото влизане на Антонио Рюдигер в игра. Междувременно, Ернесто Валверде направи цели три смени на почивката.

В средата на другояче скучната втора част Симон се оправи с шут на Винисиус. Домакините бяха покрай попадение единствено в 72-рата минута, само че тогава Рюдигер почисти топката пред вратата след изстрел на Ойхан Сансет.
Източник: novsport.com