Реал Мадрид записа категоричен успех с 4:0 срещу Барселона на

...

Хеттрик на Бензема прати Реал Мадрид на финала за Купата на Краля

Реал Мадрид записа безапелационен триумф с 4:0 против Барселона на „ Камп Ноу “ в реванша от полуфиналите за Купата на краля и ще спори за трофея с Осасуна, осведоми Българска телеграфна агенция.

„ Белите “ от столицата освен обърнаха резултата след 0:1 вкъщи в първия мач, а пренаписаха книгите с върхове на дербито. За финален път Реал е вкарвал 4 или повече гола на стадион „ Камп Ноу “ през 1963 година, когато бие там с 5:1.

Карим Бензема наниза хеттрик през второто полувреме. Преди това Винисиус Жуниор бе дал задатък на „ белия балет “ в края на първата част. Каталунците имаха задатък от 1:0 след първата среща в Мадрид.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Винисиус откри резултата след контраофанзива. Пет минути след подновяването на играта Бензема удвои, като асистенцията бе на Лука Модрич. Капитанът на Реал се разписа от дузпа в 58-ата минута. А в 80-ата след отличен пас на Винисуис ознаменува и своя хеттрик.

Реал Мадрид не бяха играли във край за Купата на краля от 2014 година, когато ликуваха с триумф над Барселона.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg