Реал Мадрид загуби с 1:2 като гост срещу Осасуна в

...
Реал Мадрид загуби с 1:2 като гост срещу Осасуна в
Коментари Харесай

Осасуна наказа Реал, Атлетико обърна Еспаньол

Реал Мадрид загуби с 1:2 като посетител против Осасуна в дуел от 25-ия кръг в Ла Лига. Така баските стопираха серията на Кралския клуб от четири следващи победи.

В 28-ата минута шут на Анте Будимир се отби в гредата, а след това Тибо Куртоа извади по приказен метод различен негов удар. В 38-ата минута обаче националът на Хърватия се разписа от дузпа за 1:0. След почивката Белия балет натисна и в 73-ата минута Винисиус осъществя за 1:1.. Бразилецът обаче не се беше разписвал в гостуването в Ла Лига от 23 септември. Шест минути по-късно Килиан Мбапе прати топката в мрежата, само че ВАР отсъди засада.

В самия завършек на дуела на стадион „ Ел Садар “ в Памплона Раул Моро изведе Раул Гарсия и той осъществя за 2:1. Първоначално имаше сигнал на засада, само че по-късно попадението беше прието от ВАР. Загубата е първа за Арвало Арбелоа в шестия му мач в Ла Лига.

остава преди всичко в класирането с 60 точки, с две повече от първенеца Барселона. Днес каталунците одобряват Леванте. Осасуна е на девето място в класирането с 33 точки. Баските победиха Кралския клуб за първи път от 2011 година

Атлетико Мадрид надделя Еспаньол с 4:2, въпреки да трябваше да прави поврат. Срещата стартира неприятно за столичани, като още в шестата минута Жофре откри резултата за отбора от Барселона. След 20 минути игра Александър Сьорлот изравни за Атлетико.

Тимът на Диего Симеоне стартира доста по-уверено втората част. Джулиано Симеоне, Адемола Лукман и още веднъж Сьорлот направиха резултата 4:1. Десет минути преди края на мача Еспосито оформи крайното 4:2.

Атлетико събра 48 точки и се изравни с третия Виляреал, който обаче има мач по-малко.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР