Реал Мадрид загуби жалбата си срещу УЕФА заради глоба, получена за обидни скандирания срещу Пеп Гуардиола
Реал Мадрид загуби жалбата си против Европейската централа (УЕФА) в най-висшата спортна инстанция, откакто беше санкциониран за това, че почитатели са скандирали хомофобски обиди, ориентирани към Пеп Гуардиола по време на мач от Шампионската лига против Манчестър Сити. Съдиите от Спортния трибунал (КАС) взеха решение, че скандирането „ е от тежък дискриминационен темперамент... като се смята за доста по-сериозно и нездравословно от допустимата ирония и закачки “. Подробното присъждане в този момент беше оповестено, с цел да изясни отхвърлянето на жалбата от трима съдии на 14 април.
Реал Мадрид оспори санкция от 30 000 евро и двугодишна пробация за затваряне на дребна част от стадиона си по време на един мач от Шампионската лига. При семейството на Реал против Сити през февруари предходната година, някои почитатели скандираха, че Гуардиола е слаб, използва опиати и може да бъде забелязан в най-приятелския към гейовете квартал на испанската столица.
Вещо лице в съда свърза това с догатката, че някогашният треньор на Барселона е „ инфектиран с ХИВ/СПИН “, се показва с решението. Адвокатите на испанския клуб предложиха „ изрази, които са хумористични, пресилени или ориентирани към авторитетни институции или обществени персони “ да се проучват в подтекст, само че тези на УЕФА твърдяха пред КАС, че хомофобията е „ хвърлила дълга и надълбоко тревожна сянка “ върху футбола.
„ В продължение на десетилетия спортът е засенчен от просвета на мачизъм, изключване, предубеждения и неприязън към човеци въз основа на тяхната полова ориентировка “, обявиха юристите на Европейската футболна централа. „ Тази непрекъсната назадничавост е повлияла на персоналния и професионалния живот на безчет играчи, треньори и почитатели и е довела до трагични последствия в предишното “, разясниха от УЕФА в 38-страничното обобщение на съдиите.
Реал Мадрид оспори санкция от 30 000 евро и двугодишна пробация за затваряне на дребна част от стадиона си по време на един мач от Шампионската лига. При семейството на Реал против Сити през февруари предходната година, някои почитатели скандираха, че Гуардиола е слаб, използва опиати и може да бъде забелязан в най-приятелския към гейовете квартал на испанската столица.
Вещо лице в съда свърза това с догатката, че някогашният треньор на Барселона е „ инфектиран с ХИВ/СПИН “, се показва с решението. Адвокатите на испанския клуб предложиха „ изрази, които са хумористични, пресилени или ориентирани към авторитетни институции или обществени персони “ да се проучват в подтекст, само че тези на УЕФА твърдяха пред КАС, че хомофобията е „ хвърлила дълга и надълбоко тревожна сянка “ върху футбола.
„ В продължение на десетилетия спортът е засенчен от просвета на мачизъм, изключване, предубеждения и неприязън към човеци въз основа на тяхната полова ориентировка “, обявиха юристите на Европейската футболна централа. „ Тази непрекъсната назадничавост е повлияла на персоналния и професионалния живот на безчет играчи, треньори и почитатели и е довела до трагични последствия в предишното “, разясниха от УЕФА в 38-страничното обобщение на съдиите.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




