Реал Мадрид успя да се пребори с Байерн Мюхен след

...

След продължение: Реал Мадрид не се даде на Байерн Мюнхен

Реал Мадрид съумя да се пребори с Байерн Мюхен след продължение, като се наложи с 81:76 (23:15, 16:19, 12:16, 21:22, 9:4) в мач от 20-ия кръг на Евролигата.

Така гостите от Мадрид резервираха третата си позиция в класирането с баланс от 13 победи и 6 загуби. Домакините пък се реалокираха от пето на шесто място в таблицата след 12 победи и 8 загуби.

Arranca la prórroga en el Audi Dome.
72-72 |
— Real Madrid Basket (@RMBaloncesto)

Двата тима се преследваха в резултата от началото на срещата, само че не съумяха с надлъгването в постоянните 40 минути. Кош на Габриел Дек 22 секунди преди края на четвъртата част прати мача в продължението, а в него Реал не даде късмет на противника си.

Victoria en la prórroga frente al para sumar la 13ª en. ¡Gran trabajo, EQUIPO!
Soberbia actuación de, que bate su récord de anotación en la competición (26 ptos; 29 val). |

Валтер Тавареш беше на крачка от дабъл-дабъл, откакто се разписа с 26 точки и 9 битки за Реал, а Габриел Дек добави 12 точки.

За Байерн Джейлън Рейнълдс наниза 18 точки, а 14 осъществя Уейд Болдуин.