Реал Мадрид стигна финал за Суперкупата на Испания, след като

...

Реал би Валенсия с дузпи за финал за Суперкупата

Реал Мадрид стигна край за Суперкупата на Испания, откакто победи Валенсия с 4:3 след дузпи. В постоянното време мачът приключи 1:1. Двубоят се игра в столицата на Саудитска Арабия Рияд. В другият полуфинал в четвъртък вечер играят Бетис и.

Иначе мачът стартира с състояние за Белия балет, само че Карим Бензема пропусна добра опция за гол. После Кавани стреля рисково, само че Тибо Куртоа избави.

В 37-ата минута Бензема беше съборен в наказателното поле Реал получи дузпа. Французинът би и вкара за 1:0. С попадението той изравни Христо Стоичков по голове в шампионата – по 6. Пред тях са Лионел Меси (14) и Раул (7).

Веднага след почивката Валенсия изравни посредством Самуел Лино, който наказа груба неточност в отбрана. После обаче и двата отбора действаха по-предпазливо и разумно се стигна до дузпи.

За Кралския клуб вкараха Бензема, Модрич, Кроос и Асенсио, а Джомерт и Гая пропуснаха за Валенсия.
Източник: flashnews.bg