Реал Мадрид стигна до важен успех в битката за титлата

...

Реал Мадрид нашляпа бързо Валенсия

Реал Мадрид стигна до значим триумф в борбата за купата с 2:0 против Валенсия в отсрочен мач от 17-ия кръг на Ла Лига. По този метод „ лос меренгес “ събраха 45 точки в актива си и се приближиха на пет до водача Барселона. „ Прилепите “ са 14-и с 20 пункта.

Победата на „ кралския “ клуб обаче може да се окаже пирова, защото в течение на дуела наложително бяха сменени Едер Милитао и Карим Бензема. Двамата са под въпрос за Световното клубно състезание.

Реал Мадрид бе нападателен през цялото време на дуела. В четвъртата минута пред Марко Асенсио се откри първата обстановка в мача. Испанецът стреля към долния десен ъгъл, само че Георги Мамардашвили блесна с брилянтно избавяне.

В 28-ата минута Винисиус Жуниор стигна до неадресирана топка в наказателното поле и нанесе страховит удар, който обаче още веднъж бе отазен от Мамардашвили.

Най-интересната обстановка през първата част пристигна надълбоко в добавеното ѝ време. След центриране от ъглов удар Антонио Рюдигер бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Валенсия. Попадението обаче противоречиво не бе зачетено поради нарушаване на Карим Бензема против Юнус Муса.

Все отново малко след подновяването на играта Реал Мадрид стигна до попадение. В 52-ата минута в в непокътнатия си жанр Марко Асенсио шутира от границата на наказателното поле със мощния си ляв крайник към далечния ъгъл и по доста хубав метод даде задатък на „ лос меренгес “ след пас на Карим Бензема.

Само три минути по-късно Реал на процедура си реши всичко. Бензема записа втората си асистенция в мача, откакто пусна към Винисиус, който след доста добър инидивидуален рейд плъзна елегантно топката под плонжа на Мамардашвили за 2:0.

„ Лос бланкос “ натиснаха и единствено две минути по-късно Модрич навлезе в наказателното поле и шутира, само че Мамардашвили мазета. Топката се върна към Карим Бензема, който от доста преференциална позиция пропусна да осъществя трето попадение за Реал, откакто ударът му бе блокиран от бранител.

В 72-ата минута Валенсия остана с човек по-малко след безумно влизане на Габриел Паулиста в краката на Винисиус, който таман го бе разминал. Бразилският централен бранител получи безусловно законосъобразен пряк червен картон.

Две минути по-късно Федерико Валверде стреля мощно от границата на наказателното поле, само че по ослепителен метод Мамардашвили избави.
Източник: lupa.bg