Реал Мадрид спечели с минималното 1:0 гостуването си на Леганес

...

"Реал" се измъчи, но взе минимален аванс срещу "Леганес"

" Реал " Мадрид завоюва с минималното 1:0 гостуването си на " Леганес " в първия дуел сред двата отбора от 1/4-финалите за Купата на краля.

Така отборът на Зинедин Зидан записа първи триумф след 3 мача без победа във всички шампионати.

" Лос бланкос " бяха в авариен състав, а единственото попадение на " Естадио Бутарке " бе дело на Марко Асенсио в 89-ата минута.

След нескончаем интервал на досада за феновете, в 34-ата минута " Реал " сътвори първата добра голова опция в срещата. Матео Ковачич се озова очи в очи с вратаря Нерео Шампейн, само че стреля около задачата.

Втората част беше равностойна, като и двата отбора направиха пропуски.

В 89-ата минута обаче Иско подаде към Тео Ернандес по лявото крило, той центрира, а Марко Асенсио засече топката във вратата на " Леганес ".

Реваншът на " Сантяго Бернабеу " в испанската столица е на 24 януари (сряда) от 22:30 ч. и също ще бъде излъчен шряко по телевизия RING.
Източник: btvnovinite.bg