Реал (Мадрид) спечели голямото дерби с Барселона. Белия балет триумфира

...

Реал триумфира над Барселона в Ел Класико

Реал (Мадрид) завоюва огромното дерби с Барселона. " Белия балет " победи в Ел Класико с 2:1 на " Камп Ноу " пред повече от 86 000 фенове.

Първото попадение за мадридчани стана дело на Давид Алаба в 32-ата минута, а в самия край се разписа и Лукас Васкес. В последните секунди каталунците съумяха да понижат посредством Агуеро.

След този триумф столичани са водачи с 20 точки, до момента в който каталунците заемат чак 8-ата позиция с 15 пункта.

Това беше и първо Ел Класико за Барселона без Лионел Меси, който несъмнено липсва на отбора.

Срещата стартира офанзивно. В 21-ата минута пристигна и първото забавно състояние. Винисиус се свлече след прикосновение в наказателното поле, само че съдията пресече незабавно претенциите на всички играчи като не отсъди дузпа.

Малко по-късно Сержиньо Дест засече подаване в наказателното поле и стреля, само че високо над вратата.
 Флорентино Перес и Жоан Лапорта обядваха дружно преди Ел Класико

Така повелява традицията

В 32-ата минута Реал поведе. Родриго откри чудесно Алаба, който стреля мощно по диагонала, с цел да матира домакинската врата за 0:1. Това е и първо попадение за австриеца с екипа на Реал.
 Снимка 551255
Източник:

В 35-ата минута, Жерард Пике се извиси високо и насочи рисков удар с глава от точката на дузпата тъкмо до левия непряк дирек, пропускайки да изравни.
 Снимка 551253
Източник:

В самия завършек на полувремето Ансу Фати шутира отдалече, само че ударът му беше блокиран. През втората част играта беше относително равностойна, а головите положения по-малко.

В 53-ата минута домакините желаеха дузпа поради игра с ръка на Кроос в наказателното поле, само че съдията не почете претенциите им. В 73-ата минута Феде Валверде получи центриране в наказателното поле и опита да шутира, само че не уцели добре топката и пропусна задачата.
 Снимка 551252
Източник:

Пет минути преди края влезлият на промяна Серхио Агуеро скочи, с цел да засече високо подаване от Мемфис Депай, само че ударът му с глава от близко се плъзна тъкмо над напречната греда.

В добавеното време, Лукас Васкес вкара за 2:0 откакто засече рикоширала топка и постави точка на разногласието.

В последните секунди Серхио Агуеро понижи на 1:2 след центриране на Сержиньо Дест.