Реал Мадрид спечели Евролигата след 79:78 над Олимпиакос (24:17, 21:28,

...
Реал Мадрид спечели Евролигата след 79:78 над Олимпиакос (24:17, 21:28,
Коментари Харесай

Реал взе Евролигата въпреки великия мач на Везенков

Реал Мадрид завоюва Евролигата след 79:78 над Олимпиакос (24:17, 21:28, 18:14, 15:20) във финала в Каунас. Испанците обърнаха резултата в последните две минути. Олимпиакос не вкара панер в тях, а три секунди преди края Серхио Люл донесе триумфа. Реал завоюва 11-а купа на Стария континент и първа от пет години насам. Олимпиакос за шести път в историята си остава в подножието на върха.

Спортист номер 1 на България за 2022 година се показа на извънредно равнище и изцяло отбрани наградите, които завоюва по-рано през сезона – за най-хубав изпълнител и най-полезен играч в Евролигата. Той приключи с 29 точки, 9 битки и 4 асистенции за съвсем цялостни 40 минути на терена.

Серхио Родригес бе най-резултатен за спечелилите с 15 точки, 4 битки и 9 асистенции, а Валтер Таварес, който бе определен за MVP във Финалната четворка, се регистрира с 13 точки и 10 битки. Марио Хезоня добави 12 точки и 3 битки за Реал. Серхио Люл приключи единствено с донеслите шампионската купа 2 точки.

„ Нямахме доверие в нахлуване, изпуснахме лесни кошове. В отбрана позволихме да ни вкарат два коша и една тройка. Но те имат доста опитни играчи. Боли, тъй като тази година вярвахме, че можем да стигнем до края. Много съм горделив с нашия тим “, сподели Везенков пред Max Sport.

На въпрос за страхотния мач, който той изигра, Везенков отговори: „ Никой не помни какви си направил, в случай че не спечелиш купата, тъй че не ме интересува. “
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР