Реал (Мадрид) ще играе във финала в Купата на краля,

...

Кралския клуб обезличи каталунците на Камп ноу и ще играе на финал за Купата на Краля

Efbet2023 Horizontal
Реал (Мадрид) ще играе във финала в Купата на краля, откакто реализира впечатляваща победа с 4:0 против " Барселона " като посетител. Мадридският клуб тотално обезличи своя огромен противник в дома му на стадион " Камп ноу ". С триумфа си Реал спря и серията от три следващи победи на Барселона в " Ел класико ".Тимът на Карло Анчелоти навакса пасива си от първия мач, в който каталунците се постановиха с автогол и справедливо продължава към финалния стадий от конкуренцията. Винисиус Жуниор откри в добавеното време на първата част.

След почивката пристигнаха минутите на Карим Бензема, който вкара хеттрик . Капитанът на Реал беше прецизен в 50-ата, 58-ата от дузпа и в 81-вата минута. За френския нападател това е първи хеттрик против Барселона при 43-тото му присъединяване в " класико ". Той е 22-рият футболист с сходно достижение, като в огромния испански конфликт са осъществени общо 26 хеттрика. Победата е най-голямата в историята на " Кралския клуб " като посетител в Каталуня. През сезон 1962-63 мадридчани печелят и с 5:1, а през 1961 година имат и триумф с 5:3. На 6 май Реал ще срещне Осасуна в спор за трофея, който преди ден в профил Атлетик (Билбао).