Реал (Мадрид) се върна на победния път в Ла Лига

...

Бензема достигна 300 гола за "Реал" при победа над "Валенсия"

Реал " (Мадрид) се върна на победния път в Ла Лига след триумф с 4:1 над " Валенсия ". Тимът на Карло Анчелоти продължава да води в шампионата с осем точки пред " Севиля ", който обаче има и два мача по-малко.

Победата над " Валенсия " беше белязана от паметно събитие за Карим Бензема, който мина границата от 300 гола за клуба. Френският нападател се разписа в 43-ата минута от дузпа, а по-късно и в 88-ата, като по този метод към този момент има 301 попадения за белите във всички шампионати.

Бензема реализира това в 584 мача за " Реал ". В историята на клуба с повече голове са единствено трима: Кристиано Роналдо (450), Раул (323) и Алфредо ди Стефано (308).

Формата на Бензема е отлична като той към този момент има 22 гола в 25 срещи през сезона.

Другите попадения против " Валенсия " означи Винисиус Жуниор в 52-ата и 61-ата минута. За " прилепите " се разписа Гонсало Гедеш четвърт час преди края.
Източник: dnevnik.bg