Реал Мадрид се поздрави с историческа победа в гостуването си

...

Реал наниза 3 на Борусия като гост

Реал Мадрид се поздрави с историческа победа в гостуването си на Борисия Д. " Кралете " се постановиха с 3:1 и за пръв път победиха като посетители в миньорския град. Мачът бе от втория кръг в група H в Шампионската лига. Головете за " белия балет " забиха Гарет Бейл и Кристиано Роналдо на два пъти, съобщи Sporta.bg.

Сблъсъкът започва супер интензивно, съгласно упованията. Скоростните акции се редуваха една след друга. Реал можеше да поведе пръв, само че след това Дортмунд имаше основателни искания за дуапа след игра на Рамос с ръка на голлинията.

Мадридистите удариха с гол на Бейл в 18-ата минута. Карвахал подаде майсторски и уелсецът заби с красиво воле топката в мрежата.

В 50-ата минута Кристиано приключи безапелационно пас на Бейл и резултатът стана 2:0. Когато всички мислеха, че Реал ще бие умерено - Обамеянг вкара и върна интригата.

Логичното се случи малко преди края. Тогава след подаване на Модрич Роналдо оформи крайното 3:1 за испанците.

След този мач Реал към този момент има 6 точки в групата, а Дортмунд е с 0, колкото има АПОЕЛ Никозия. С 6 пункта е и Тотнъм.
Източник: inews.bg