Реал Мадрид се наложи над гостуващия Макаби Тел Авив (Израел)

...

Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) със 79:63 (45:32) в среща от деветия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Така испанският гранд записа четвърти следващ триумф и с баланс от 5 победи и 4 провали се изкачи на шестото място във краткотрайното класиране.

Домакините вкараха 6 тройки от 9 опита в първата четвърт и дръпнаха 29:18, а на почивката задатъкът им доближи 45:32. През второто полувреме Реал поддържаше двуцифрен задатък съвсем от самото начало и не позволи изненада.

Габриел Дек записа рекордните си за сезона 16 точки и добави 6 битки за триумфа, а Антъни Рандолф се отличи с 15 точки и 7 битки. Факундо Кампацо приключи с 9 точки и 12 асистенции.

За израелците, които позволиха шесто проваляне в девет срещи, най-резултатен беше Скоти Уилбекин с 18 точки.