Реал (Мадрид) разгроми последния в Ла Лига Елче с 4:0

...

Бензема изпревари легендата Раул при разгромна победа на "Реал"

Реал " (Мадрид) разгроми последния в Ла Лига " Елче " с 4:0 в отсрочен мач от 21-вия кръг на шампионата. Двубоят беше белязан от историческо достижение на Карим Бензема, който към този момент е втори измежду реализаторите в историята на клуба.

Французинът беше прецизен два пъти от дузпа в 31-ата и 45-ата минута. Бензема към този момент има 230 гола в Ла Лига и изпревари легендата на клуба Раул Гонсалес (228). Пред носителя на " Златната топка " е единствено Кристиано Роналдо (311 попадения).

Бензема към този момент е и пети в цялата история на реализаторите в испанското състезание. Лионел Меси има 474 гола, следван от Роналдо, Телмо Сара (252) и Уго Санчес (234).

Другите две попадения за триумфа на " Реал " бяха дело на Марко Асенсио в петата минута, както и на Лука Модрич в 80-ата.

" Бензема е доста повече от нападател, той е приключен състезател, водач на тима. Надявам се, че ще продължи със същото движение ", сподели треньорът на " Реал " Карло Анчелоти.

След успеха отборът от Мадрид е на 8 т. зад водача.
Източник: dnevnik.bg