Реал Мадрид продължи победната си серия в баскетболната Евролига за

...

Реал Мадрид продължи победната си серия в Евролигата

Реал Мадрид продължи победната си серия в баскетболната Евролига за мъже, откакто се наложи със 77:55 (15:13, 30:16, 12:15, 20:11) против Баскония в " Буеса Арена ". Столичаните завоюваха за десети следващ път и към този момент са с баланс 12/3, до момента в който водачът Анадолу Ефес е с 12/2 преди днешната среща с настоящия еврошампион ЦСКА Москва.

Реал Мадрид направи серия от 13:0 при започване на втората четвъртина и остана с двуцифрена преднина против домакините си до края на срещата. Джордан Майки вкара 15 точки и завоюва осем битки за спечелилите, до момента в който Руди Фернандес приключи с 12 точки, 5 битки, 4 асистенции и 2 откраднати топки.

Шавон Шийлдс означи 14 точки за Баскония, който е 13-и в класирането с 6/9.
Макаби Тел Авив заличи закъснение от 18 точки и победи Панатинайкос с 88:79 (13:29, 30:17, 22:23, 23:10), с което първенците на Израел завоюваха за пети следващ път и останаха без загуба като домакини.

Макаби е с баланс 11/4 и е четвърти зад Барселона, който играе през днешния ден с Байерн Мюнхен.

След като изоставаше в резултата в първите три четвъртини, Макаби направи серия от 14:2 в последните шест минути и завоюва дуела. Скоти Уилбекин бе най-резултатен за домакините с 23 точки, а Дешон Томас означи 24 за Панатинайкос, който е с баланс 9/6.