Реал Мадрид поведе със седем точки на върха в класирането

...

Реал Мадрид разгроми Селта Виго и увеличи преднината си в Ла Лига

Реал Мадрид поведе със седем точки на върха в класирането на испанското състезание, откакто завоюва с 4:0 против Селта Виго в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

Столичани са с 69 точки, Жирона е на второто място с 62, а Барселона заема трета позиция с 61.

Реал Мадрид означи попадение още в 21-та минута. Антонио Рюдигер засече центриране и стреля с глава във вратата, само че стражът Висенте Гуаита отрази удара. Топката обаче попадна на пътя на Винисиус, чийто първи удар още веднъж бе избавен от вратаря, само че вторият попадна в мрежата за 1:0.

Реал Мадрид стигна късно до останалите три попадения, като не вкара две от тях. Гуаита си означи автогол в 79-ата минута, неговият съотборник Карлос Домингес го последва девет по-късно, а Арда Гюлер се разписа в добавеното време за крайното 4:0.

Така Селта позволи 14-а загуба от 28 мача и остана на две точки над чертата на изпадащите.