Реал Мадрид постигна убедителна победа срещу домакина БУБА Баскетбол със

...

Реал Мадрид с убедителна победа над БУБА Баскетбол на турнира Sofia Cup 2019

Реал Мадрид реализира безапелационна победа против домакина БУБА Баскетбол със 78:50 (25:7, 20:12, 15:20, 18:11) в среща от втория кръг на на интернационалния шампионат по баскетбол за момчета до 16 години Sofia Cup 2019, който се организира в зала " Универсиада ".

За Реал това е втори триумф в конкуренцията, а БУБА позволи първо проваляне.

Испанският отбор доминираше през цялата среща. Играчите на Реал започнаха мача със серия от 19:0, а при започване на последната част вкараха 12 безответни точки.

За Реал българинът Константинн Костадинов игра 21:22 минути като титуляр и приключи с 12 точки и 8 битки. Най-резултатен за испанския отбор беше Тристан Вукчевич с 18 точки.

За БУБА Баскетбол се отличиха Константин Тошков с 15 точки и 8 битки и Павел Теофилов с 12 точки.

В първия мач за деня Байерн Мюнхен (Германия) реализира поврат и победи събирателен тим на Централна Сърбия с 82:78 (277:20, 16:28, 14:15, 25:15).

Германците изоставаха с 43:48 на почивката и с 57:63 след 30 минути, само че спечелите 10 минути с 25:15 и стигнаха до крайния триумф, който е първи за тях в шампионата.

16-годишният българин Иван Борисов стартира като титуляр за немския отбор и за близо 26 минути игра приключи с 14 точки, 9 битки, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър. Бенямин Шрьодер беше най-резултатен за Байерн с 23 точки.

За сърбите се отличи Андрия Бачаревич с 21 точки.
В неделя от 10.00 часа БУБА играе против Сърбия, а от 12.00 е срещата сред Реал и Байерн.

Надпреварата се организира под егидата на " София - Европейска столица на спорта " и е част от честванията по случай 100 години баскетбол в България.