Реал Мадрид постигна класическа победа над предпоследния в класирането Лас

...

Реал без проблеми срещу Лас Палмас, Роналдо изпревари Раул в класация

Реал Мадрид реализира класическа победа над предпоследния в класирането Лас Палмас с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" в дуел от 11-и кръг на Примера дивисион.

Каземиро даде преднина на "белия балет" в 41-ата минута, когато засече с глава центриране на Марко Асенсио от ъглов удар. Асенсио вкара втория гол за Реал в 56-ата минута с мощен удар отвън наказателното поле. Кристиано Роналдо още веднъж не съумя да се разпише, както и Карим Бензема, който бе освиркан от публиката 1/4 час преди края, когато бе сменен. Португалецът обаче създаде третия гол в срещата, създател на който стана Иско. Роналдо към този момент има 84 асистенции с екипа на Реал, една повече от тези на легендата на клуба Раул (83). Роналдо има единствено един гол от начало на сезона и две асистенции. Защитникът Марсело пък записа победа №300 с тима на Реал, както и мач №300 с фланелката на отбора в Примера. В идващия кръг Роналдо и компания играят с градския съперник Атлетико Мадрид. Барселона води в таблицата с 31 точки, Валенсия е на второ място с 27, Реал и Атлетико имат по 23. /БГНЕС
Източник: bgnes.com