Реал Мадрид постигна изключително важна победа като гост на Интер

Реал Мадрид постигна изключително важна победа като гост на Интер ...

Видал поднесе на тепсия ценен успех на Реал в Милано.

Реал Мадрид постигна изключително важна победа като гост на Интер с 2:0 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. До голяма степен полузащитникът на домакините Артуро Видал може да бъде винен за поражението, тъй като в 33-ата минута си изкара два жълти картона в рамките на петнайсетина секунди при резултат 0:1, с което на практика лиши съотборниците си да се борят за успеха.

Попаденията за "лос бланкос" нанизаха Еден Азар от дузпа през първото полувреме и Родриго през втората част.

По този начин 13-кратният европейски клубен шампион събра 7 точки, следвайки плътно водача Борусия Мьонхенгладбах, който е с 8. Интер от своя страна е на последното място с едва 2 пункта.

Преди първия съдийски сигнал двата отбора почетоха с минута мълчание паметта на

В петата минута Йодегор пусна къс пас на Начо в противниковото наказателно поле, но испанецът бе спънат от Барела. Антъни Тейлър бе безкомпромисен и посочи бялата точка - дузпа. С отговорността на изпълнението се нае Еден Азар, който с чудесно изпълнение в левия ъгъл матира Ханданович - 0:1.

Absolutely Brilliant from Hazard!!
— Wonaldo (@Madridi7ii)
В 13-ата минута Васкес отправи далечен удар след отлично включване по фланга, но опитът му срещна дясната греда.

Секунди след това Мариано Диас засече с глава центриране в пеналтерията, но Ханданович улови.

Първото положение за Интер дойде едва в 21-ата минута, когато Артуро Видал шутира с десния крак фронтално, но над вратата.

В 26-ата минута Лукаку изпълни пряк свободен удар с левия крак, но той мина над напречната греда.

120 секунди по-късно Еден Азар получи в наказателното поле и мигновено отправи изстрел в близкия ъгъл, но Ханданович изби.

В 33-ата минута Видал поиска дузпа, след като се строполи пред Тибо Куртоа заради предполагаем контакт с Лука Модрич и Рафаел Варан, но заради бурните си реакции срещу съдията, получи два жълти картона от Антъни Тейлър в рамките на около 15 секунди и напусна терена преждевременно.