Реал Мадрид постигна изключително важен обрат срещу Севиля в мач

...

Миг гениалност от Винисиус донесе обрат за Реал над Севиля

Реал Мадрид реализира извънредно значим поврат против Севиля в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Срещата на „ Бернабеу” приключи 2:1. Гостите поведоха с гол на Рафа Мир в 12-ата минута, а в 32-ата минута Карим Бензема изравни. В 87-ата минута Винисиус донесе триумфа на „ белите” със ужасно осъществяване.

Двата тима изиграха страховит мач с доста бързо движение. Гостите имаха няколко положителни благоприятни условия през първото полувреме посредством Лукас Окампос, а в продължението на мача Тибо Куртоа трябваше да се намесва уверено след удар с глава на Томас Дилейни. От своя страна „ белите” изиграха мощно второ полувреме, когато изковаха и триумфа си.

Така „ лос бланкос” усилиха задатъка си на върха във краткотрайното класиране с 4 точки пред втория Атлетико Мадрид. „ Кралете” към този момент имат 33 точки. Севиля е 4-и с 28 точки.

Първата добра опция се откри пред домакините. Карвахал получи отдясно и откри Винисиус на границата на наказателното поле. Бразилецът насочи удар, който беше неакуратен. В 12-ата минута гостите поведоха. Рафа Мир беше оставен непокрит на дузпата след центриране от корнер. Нападателят насочи неспасяемо топката във вратата с глава.