Реал Мадрид победи Виляреал с 2:0 в мач от 9-ия

...

Далечни изстрели донесоха успеха на Реал Мадрид над Виляреал

Реал Мадрид победи Виляреал с 2:0 в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Федерико Валверде и Винисиус донесоха триумфа на " кралете " с голове в двете полувремена.

Федерико Валверде изведе " белия балет " напред в резултата в 14-ата минута. Полузащитникът насочи изстрел отвън наказателното поле, който се отби от тялото на неприятелски защитник, преди да попадне във вратата на Диего Конде.

Гостите също имаха своите шансове за гол. Удар с глава на Никола Пепе кацна върху напречната греда.

През второто полувреме Винисиус удвои задатъка на домакините. По сходство на другия голмайстор в дуела, бразилецът също насочи неспасяем удар отвън наказателното поле за 2:0.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с актив от 21 точки, какъв брой има и водачът Барселона, въпреки каталунците да са с мач по-малко. Виляреал заема 3-ото място в подреждането със 17 пункта.