Реал Мадрид победи Селта Виго с минималното 1:0 в първия

...

Джуд Белингам донесе минимален успех на Реал Мадрид над Селта Виго

Реал Мадрид победи Селта Виго с минималното 1:0 в първия мач от 3-ия кръг на Ла Лига.

Домакините изпратиха топката още в 3-ата минута на стадион " Естадио Балаидос " във Виго. Попадение на Йорген Странд Ларсен бе анулирано след намесата на ВАР поради нарушаване в хода на нападението.

През първото полувреме Винисиус напусна играта заради травма и бе сменен от Хоселу. Лятното попълнение на гостите също означи гол, който бе анулиран, само че поради засада.

След паузата възпитаниците на Карло Анчелоти получиха дузпа за нарушаване на Иван Вияр против Родриго. Вратарят обаче поправи грешката си и избави осъществяването на бразилеца.

Победният гол пристигна в 81-ата минута след осъществяване на корнер на Тони Кроос. Хоселу засече с глава центрирането и прати топката на пътя на Джуд Белингам. Англичанинът също игра с глава, с цел да оформи крайния резултат.

Реал Мадрид заема лидерската позиция в класирането с цялостен актив от 9 пункта след 3 изиграни мача. Селта Виго се намира на 16-ото място в подреждането с 1 точка.