Реал Мадрид победи с 3:0 в Глазгоу, но успехът беше

...

Реал Мадрид би Селтик, Бензема се контузи

Реал Мадрид победи с 3:0 в Глазгоу, само че триумфът беше затъмнен от контузията на Карим Бензема. Звездата получи травма в десния крайник през първото полувреме и беше заменен още в 30-ата минута. Болките на футболиста са в региона на коляното. 34-годишният Бензема беше заменен от Еден Азар.

Французинът ще премине прегледи на следващия ден, само че е под въпрос за мачовете против Майорка, Лайпциг и дербито с Атлетико Мадрид на 18-и септември.

Иначе Реал нямаше проблеми против Селтик, само че вкара и трите гола след почивката. Преди нея детелините играха по-вдъхновено и. Винисуис откри в 56-ата минута за европейския клубен първенец. Модрич малко по-късно направи 0:2, а четвърт час преди края Азар оформи крайното 0:3. Белгиецът се разписа след замяна на 33 паса от играчите на Реал.

В другия мач в групата Шахтьор Донецк отнесе Лайпциг с 4:1. Така украинският отбор излезе отпред в класирането.
Източник: flashnews.bg