Реал Мадрид победи с 2:0 Ювентус в последната си контрола

...

Реал Мадрид срази Ювентус пред 93 702 зрители в Пасадена

Реал Мадрид победи с 2:0 Ювентус в последната си контрола от американското турне. Карим Бензема откри от дузпа, а Марко Асенсио добави още едно попадение за триумфа на испанския отбор пред 93 702 фенове на “Роуз Боул Стейдиъм ” в Пасадена, Калифорния. Хората на Карло Анчелоти преобладаваха през целия мач и закономерно стигнаха до триумфа.

В 12-ата минута Леонардо Бонучи стреля непосредствено от директен свободен удар, само че топката кацна върху напречната греда и излезе в навън. Седем по-късно Винисиус Жуниор бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Карим Бензема се нагърби с осъществяването и не сгреши - 1:0.

Второто попадение за " белия балет " падна в 69-ата минута, когато влезлият от пейката Хесус Вайехо видя непокрития Марко Асенсио, който прати топката във вратата за 2:0.

В предходните си инспекции на американска земя Реал загуби с 0:1 от Барселона, а по-късно извъртя 2:2 против мексиканския Клуб Америка. За Юве пък загубата бе първа след успех над Гуадалахара с 2:0 и тъждество против каталунците (2:2) на територията на Съединени американски щати.

За Реал Мадрид следва дуел за Суперкупата на Европа против Айнтрахт Франкфурт (10 август), а Ювентус има още една контрола - против Атлетико Мадрид на 7 август. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg