Реал (Мадрид) победи с 2:0 като гост третодивизионния Фуенлабрада в

...

Реал Мадрид вкара само два на третодивизионен тим

Реал (Мадрид) победи с 2:0 като посетител третодивизионния Фуенлабрада в първи 1/16-финал от шампионата за Купата на Краля. "Белите " бяха неубедителни против скромния съперник и завоюваха след два гола от дузпи, осъществени от Марко Асенсио в 63-ата минута и Лукас Васкес в 80-ата.

Първият углавен удар беше отсъден за нарушаване, което стартира отвън наказателното поле, а втората дузпа остави домакините с човек по-малко, откакто резервата Пако Кандела получи червен картон. В самия завършек на срещата Хесус Вайехо от Реал също беше изпъден.

Двубоят се игра на стадион "Фернандо Торес " в мадридското предградие. Легендата на Атлетико (Мадрид) е роден във Фуенлабрада и е най-известният локален гражданин.

Зидан предстоящо даде отмора на главните си футболисти. Атаката водеха Марко Асенсио и Борха Майорал. Лукас Васкес, Дани Себайос, Маркос Йоренте и Тео Ернандес бяха в средата на терена, а на вратата застана Кико Касийя. Двойка централни бранители бяха Хесус Вайехо и Начо Фернандес. "Белите " преобладаваха през по-голямата част от дуела, само че пропуснаха възможностите си. В последна сметка двете осъществени дузпи стигнаха на гранда да вземе задатък преди реванша на 29 ноември.
Източник: fakti.bg