Реал Мадрид победи с 1:0 като гост РБ Лайпциг в

...

Реал излъга РБ Лайпциг като гост, спорно съдийско решение беляза мача

Реал Мадрид победи с 1:0 като посетител Република България Лайпциг в първия осминафинален дуел от Шампионската лига на " Ред Бул Арена ". Единственото попадение в срещата осъществя Браим Диас. Босненският арбитър Ирфан Пелто и неговата бригада оставиха своя " замърсен отпечатък " върху дуела, откакто незачетоха гол на домакините в самото начало на мача, а нито едно от повторенията не убеди за взетото решение. Андрий Лунин се трансформира в воин за " кралете ", откакто направи няколко основни спасявания в дуела. Германците могат да съжаляват, тъй като пропуснаха някои отлични положения пред вратата на испанския гранд.

Република България Лайпциг вкара гол още във 2-ата минута, само че попадението необичайно не бе зачетено поради засада. Давид Раум от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, Лунин излезе да боксира топката, само че не се оправи по най-убедителния метод. След това Шавер Шлагер стреля, Родриго покри засадата, а Бенямин Шешко вкара топката в опразнената врата. Страничният арбитър маркира засада, а ВАР удостовери решението му, макар че останаха доста съществени подозрения по отношение на редовността на съдийското решение.

Република България Лайпциг провежда доста рискова офанзива в 9-ата минута. Дани Олмо пусна отличен извеждащ пас към Бенямин Шешко, който изскочи самичък против Андрий Лунин и стреля, само че вратарят на Реал Мадрид се намеси и избави.

Съдията Ирфан Пелто необичайно не отсъди нарушаване на Дани Карвахал против Шави Симонс, а бранителят на Реал Мадрид даже заслужаваше жълт картон в обстановката. Арбитърът от Босна и Херцеговина въобще не маркира нарушаването.

Реал Мадрид поведе с 1:0 против Република България Лайпциг в 49-ата минута. Браим Диас мина през двама футболисти на Лейпциг, след което с доста прекрасен диагонален удар вкара топката във вратата на Гулачи.

Андрий Лунин направи двойно избавяне в 51-ата минута. Бенямин Хенрикс подаде към Дани Олмо, който стреля, само че Лунин съумя да избави. След това Бенямин Шешко стреля при добавката, само че Лунин още веднъж се намеси и избави.

Реал Мадрид направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Вили Орбан позволи груба неточност в своята половина и загуби топката, което разреши на " кралете " да провеждат бърза контраофанзива. Винисиус подаде към Родриго, който получи топката на доста добра позиция в наказателното поле на домакините, само че стреля неопределено в навън.

Дани Олмо насочи доста рисков удар в 71-ата минута, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Лунин, само че украинският вратар на Реал Мадрид още веднъж се намеси великолепно и избави.

Реал Мадрид бе доста покрай това да вкара втори гол в 72-ата минута. Браим Диас подаде към Винисиус, който навлезе в наказателното поле и стреля около Петер Гулачи, само че топката срещна левия непряк дирек на вратата на Република България Лайпциг.

Шави Симонс изненада Лунин със мощен удар в 81-ата минута, само че украинският вратар на Реал Мадрид още веднъж се намеси впечатляващо и мазета в корнер.

Само секунди по-късно Лайпциг можеше да изравни резултата. Домакините проведоха доста бърза контраофанзива. Бенямин Шешко бе изведен на отлична позиция самичък против Лунин и стреля, само че вратарят на Реал още веднъж беше на висота и мазета в корнер.

Браим Диас получи травма и бе заменен в 82-ата мунута от Лукас Васкес.

Последното по-интересно състояние в мача бе в 84-ата минута, когато Лунин Той избави доста тежък удар на Амаду Айдара, с цел да резервира задатъка на " белия балет ".