Реал Мадрид победи РБ Лайпциг с 2:0 на Сантиаго Бернабеу“

...

Реал - царят на вторите полувремена

Реал Мадрид победи Република България Лайпциг с 2:0 на „ Сантиаго Бернабеу “ в Шампионска лига, само че триумфът пристигна много измъчено с попадения в заключителните минути на срещата, дело на Федерико Валверде и Марко Асенсио.

Поглед към статистиката демонстрира, че това не е плод на шанс, а е напълно разумно и значително се дължи на кондиционния треньор Антонио Пинтус.

Реал Мадрид е квалифициран чудесно физически и от началото на сезона е съвършен във вторите полувремена на дуелите си.

„ Лос меренгес “ са разпечатали противниковата врата цели 16 пъти след почивката в едвам осем мача. Още по-впечатляващо е, че момчетата на Карло Анчелоти даже не са позволили гол след първите 45 минути.

За съпоставяне, Реал има единствено шест попадения, маркирани през първите полувремена на дуелите. Защитата пред Тибо Куртоа също не е толкоз безапелационна в този интервал от дуела, като е позволила пет гола.
Източник: lupa.bg