Реал Мадрид победи като гост Байерн Мюнхен с 2:1 в

...

Реал Мадрид крачка по-близо до финала в Шампионска лига

Реал Мадрид победи като посетител Байерн Мюнхен с 2:1 в първи полуфинален мач на Шампионска лига.

Баварците започнаха срещата по-уверено, създавайки много положения пред вратата на Реал, само че шансът не беше на тяхна страна. Байерн загуби двама от най-важните си играчи поради травми. Принудително бяха сменени Робен и Боатенг. Това обърка тактиката на немската машина, само че все пак съумяха да вкарат първи гол. Точен беше Йошуа Кимих в 27-та минута.

Реал съумя да отговори с попадение на Марсело в 43-та.

През втората час и двата тима имаха шансове за гол, само че шансът се усмихна на Реал, които вкараха втори посредством Марко Асенсио в 56-та минута.

Въпреки последвалия напън Байерн не съумя да изравни и ще се надява на по-добър процес в Испания след седмица.
Източник: manager.bg